Amazon ve diğer Orman Yangınları, Acil Meditasyon, her gün 17.00'de

Son birkaç ay boyunca dünya genelinde birçok orman yangını yaşandı.

Amazon yağmur ormanlarındaki azgın orman yangınları da bu yıl rekor bir rekor kırdı.

https://www.aljazeera.com/news/2019/08/amazon-burning-brazil-reports-record-surge-forest-fires-190821052601171.html

Brezilya'nın Amazon eyaleti, eyaletin güneyinde ve başkenti Manaus'ta alevlerin üzerinde bir acil durum ilan etti. Görüntüler ayrıca, Roraima'nın en kuzeydeki durumunu karanlık dumanla kaplı olarak göstermiştir. Acre, Peru sınırındaki 16 Ağustos Cuma'dan bu yana çevre alarmı altında.

https://www.express.co.uk/news/world/1168414/Amazon-Rainforest-fire-updates-cause-start-Brazil-map-emergency-amazon-forest-fires-latest

11 Ağustos 2019’daki bir uydu görüntüsü, Brezilya şehirleri üzerindeki duman yığınlarını gösteriyor.

19 Ağustos Pazartesi günü, Sao Paulo şehri tamamen karardı. Duman, Brezilya Rondônia ve Amazonas eyaletlerinde yanan yangınlardan geçti ve yaklaşık bir saat boyunca şehrin yukarısındaki gökyüzünü kararttı.

https://www.cbsnews.com/news/amazon-wildfire-parts-of-amazon-rainforest-on-fire-smoke-seen-from-space-2019-08-20/

Express.co.uk tarafından yapılan tahmin edilen bir önlem, yaklaşık 640 milyon dönüm yangından etkilendiğini gösteriyor. Google’ın alarm sistemine göre, yangının çevrelediği alan Brezilya’nın yarısını kapsıyor.

Aşağıdaki InfoAmazonia’nın şok edici haritası, 21 Ağustos Çarşamba günü saat 12:45 UTC’de olduğu gibi Brezilya’da azgın orman yangınlarının şaşırtıcı derecede büyük olduğunu gösteriyor. Tablodaki kırmızı noktalar, son 24 saat içinde yanan ateşi gösterirken sarı gölgeleme, uydu görüntüsü alındığında en yoğun yanan ışıkların tam olarak nerede yandığını gösterir.

Orman yangınları sık sık Brezilya'daki kurak mevsimde meydana gelir, ancak bu yıl normalden daha kötü olmuştur, INPE'ye göre, çok sayıda yabani yangının yalnızca kurak mevsim veya doğal olaylarla ilişkilendirilemediğini belirtti.

Ayrıca, sığır çiftliği için arazileri yasa dışı olarak ormandan ayırma çabalarında yangınlar kasten başlatılıyor.

Amazon, gezegenin kalan yağmur ormanlarının yarısından fazlasını temsil ediyor ve dünyadaki en geniş ve biyolojik çeşitlilikteki tropik yağmur ormanlarını içeriyor. Yağmur ormanları en az 55 milyon yıldır varlığını sürdürmektedir. 16.000 türe bölünmüş yaklaşık 390 milyar bireysel ağacın kendi ormanı vardır.

WorldAtlas.com'a göre, Amazon yağmur ormanları 2.000'den fazla hayvan türüne ev sahipliği yapmaktadır: 427 memeli türü, 1.300 kuş türü, 378 sürüngen türü ve 400'den fazla amfibi türü vardır.

Bu nedenle, bu orman yangını durumunu Amazon yağmur ormanlarında, 2:00 UTC'deki, Tr saatiyle 17.00'de günlük Acil Meditasyonumuza katılmanızı bekleriz.

https://www.welovemassmeditation.com/2018/02/breakthrough-meditation-at-2-pm-utc-and.html

Diğer orman yangınlarıyla aynı şekilde, kontrol altına alınan ve devam eden bu sayısız orman yangınını görselleştirebilirsiniz.

Meditasyon esnasında budik kolon (duran vortex) şifa çalışması öneriliyor.

Yorumlar