Yaz Gündönümü Meditasyonu, 21 Haziran 2019, 18:54'de


21 Haziran günü öğleden sonra saat 18:54' de gerçekleşecek olan Haziran gündönümüne yaklaşıyoruz. Kuzey yarımkürede bu günde, Güneş gökyüzünde en yüksek pozisyonuna ulaşır, böylece yılın en uzun günü olur ve aynı zamanda yaz başlangıcını işaretler. Güney yarımkürede Güneş gökyüzünde en düşük konumuna ulaşacak ve böylece yılın en kısa günü olacak ve aynı zamanda kışın başlangıcını belirleyecektir.
İster kuzey yarımkürede, ister güneyde olsun, tüm Gündönümü ritüelleri Dünyayı, Işığı ve Güneş'i kutlar ve mevsimsel ve ruhsal döngülerimizle, Dünya, Güneş ve Kozmos ile bağlantı kurabileceğimiz kutsal günlerdir. .
Gündönümü Öz-yansıma ve değişim zamanı. Şimdi, yaşamınızın ve ruhsal yolunuzun daha geniş kapsamına bakma ve uyumsuzluğun ne olduğuna dikkat etmenin zamanı geldi. Sana ne hizmet etmiyor? Kendine ya da başkalarına uygun olmayan neler söylüyorsun? Kişisel ve ruhsal gelişiminize hizmet etmeyen neler yapıyorsun?
Kuzey yarımkürede Yaz Gündönümü'dür: ateş, tutku, irade ve akış ile eşleşir. Doğru eylemi aramanın, inancınıza uygun yürümeyi seçmenin zamanı. Yaz Gündönümü bize, geçen yıl geliştirdiğiniz kişisel güce adım atmamız ve onu yeni bir alışkanlık, yeni bir ilişki, bedeninizde olmanın yeni bir yolu olarak tezahür ettirmek için bir pencere sunar.
Ayrıca Yaz Gündönümünün yavaş bir tarafı var - bize sabrı öğretir. Meyve hala yeşil ve olgunlaşana kadar acele edemezsiniz. İzin verirsek olayların hayatımıza gireceği yavaş ve kesin bir zaman ritmi var. Acele edemeyiz, ama sadece rahatlar ve salıverirsek, çaba sarf etmeden veya kendi tarafımızdaki ego çabası olmadan işler doygunluğuna ulaşır. Bahar tohumları ekildi, hepsinin üzerinde çalıştık - şimdi doğanın ilerlemesine izin verme zamanı.
https://www.wyldwitchery.com/blogs/the-grimoire-a-blog/the-spiritual-meaning-behind-the-summer-solstice
Güney yarım kürede Kış Gündönümü; ayrıca ateşle kutlanır; ve yeni güneş yılının doğumunu, ışığın geri dönmesini kutlarız. Her birimizin içindeki ruhsal güneşin doğuşunu kutlarız. Birçok kültürde Kış Gündönümü, Ay'ın Güneş'i doğurduğu gibi, Tanrıça (Ay) enerjisinin bir kutlamasıdır. Kış Gündönümü gecesinde, eskisinden kurtulup yenisine hoş geldiniz demek için bir Tanrıça banyosu ile kutlamayı seçebilirsiniz. Yaz ve Kış Gündönümü için burada bazı basit ritüeller var:
http://foreverconscious.com/summer-and-winter-solstice-rituals
Kış Gündönümü sessiz bir enerji, kendi içinize bakmak için iyi bir zaman ve gerçekten istediğiniz ve ihtiyaç duyduğunuz şeye odaklanmak için kullanılan bir zamandır. Ne olduğu ve ne olacağı hakkında düşünmek için bir zaman. Bu ayın enerjilerini, önceki aylardan çok fazla olumsuzluk bırakmak, geçmişlerimizden vazgeçmek ve kendi içimizdeki değişiklikleri yapmak için kullanabiliriz, böylece bu yeni güneş yılına bir yeniden kaynaktan gelen öz, amaç ve belirleme ile başlarız. Karanlıktan Işığa geçmenin bu zamanı, kendini yansıtma, yenilenme, kendimizi yeniden yaratma yeteneğine sahip olduğumuzu bilme zamanıdır. Yeni hedefler ve niyetler koyma, gelecek yıl için tezahür ettiğimiz başarıyı tahmin etme ve yaşamak istediğimiz hayatı yaratmaya başlama zamanı.
Dünyanın neresinde olursanız olun, Gündönümü sembolleri bize Güneş'in sonsuz olduğunu, döngünün yenilendiğini ve sizin de öyle olduğunuzu hatırlatır. İnanmak için şartlandırdığımız gibi Yaradan'dan ayrı değiliz. Biz İlahi Varlıklarız ve Biz Biriz. Güneş, birbirine bağlı olmamızın bir sembolüdür. Güzel gezegenimizde hepsine eşit olarak parlıyor ve PachaMama (Tabiat Ana) herkesi eşit olarak destekliyor. Birliği bulma zamanı.
Bu yılki Haziran Gündönümü fırsatını, Dünya üzerindeki kalan karanlığı saflaştırmak ve Dünya gezegeni ve sakinleri için yükseliş sürecini hızlandırmak için kullanacağız.
Meditasyon Yönergesi: (Bu meditasyon için önerilen süre 15 dakikadır)
1. Rahat bir bilinç durumuna gelmek için kendi tekniğinizi kullanın.
2. Bu Gündönümü meditasyonunu Dünya gezegeni ve sakinleri için Yükseliş sürecini hızlandıracak bir araç olarak kullanma niyetinizi belirtin.
3. Galaktik Merkez Güneş'ten yayılan bir Işık sütununu görselleyin, ardından Güneş Sistemimizdeki tüm Işık varlıklarından ve sonra bedeninizden Dünya'nın merkezine doğru ilerlediğini hayal edin. Sonra Dünyanın merkezinden yükselen, bedeninizden geçen ve yukarı doğru gökyüzüne Güneş Sistemimizden ve galaksimizdeki tüm Işık varlıklarına doğru yükselen ve nihayet Galaktik Merkez ve Kaynağa bağlanan bir başka Işık sütunu hayal edin. Şimdi iki Işık sütunu içinde oturuyorsunuz, Işık aynı anda hem yukarı hem de aşağı akıyor. Bu Işık sütunlarını birkaç dakika boyunca aktif tutun.
4. EELA'nın pembe Sıvı Işığı (Sevginin Sirius meleği) tarafından kuşatılmış olan dişil gül gruplarının, Işık Savaşçılarının ve Işık işçilerinin tüm fiziksel kardeşliğini görselleştirin. Bu Işığı tüm Işık Savaşçıları ve Işık işçilerinin içlerine bağlayarak, onları Tanrıça'nın enerjisine daha da bağlayarak, Hadise'deki özel görevlerine hazır olduklarını görselleştirin.
5. Mor Alevin, dünya üzerindeki tüm insanları arındırıp tüm programlama, kontrol ve baskılamadan kurtararak serbest bıraktığını imgeleyin.Karanlık güçlerin insanlar üstündeki zihinsel programlamasını ve yüzey popülasyonuna yerleştirilen tüm implantların tamamen çözüldüğünü hayal edin.
6. AN'ın (Al Nilam yıldızı) Beyaz Ateşinin, kalan tüm negatif silahları fiziksel, plazma, eterik ve astral planlarda silerek temizlediğini görselleyin. Işık Kuvvetlerinin tüm operasyonlarını tam hızda ilerletin.
7. Birlik, Uyum, Huzur ve Refahı Dünya'ya ve sakinlerine geri getirerek, Hadise'yi canlandırın. Herkesin, yüksek benlikleri ve manevi rehberleriyle bağlantıyı yeniden kurduğunu hayal edin.
Tanrıça yükseliş istiyor ve yükseliş olacak!

Ç.Kıvılcım Türkay

Yorumlar